Zapraszamy na jubileuszową dziesiątą edycję Droniady!
19.5.2023
ARTYKUŁ

W dniach 1-4 czerwca na terenie Metropolii GZM odbędzie się Droniada 2023 - wydarzenie, które już po raz dziesiąty zgromadzi specjalistów i pasjonatów bezzałogowego lotnictwa z całej Polski. To jedyna taka okazja by zagłębić się w świat dronów i zobaczyć na żywo technologie polskich konstruktorów. Wydarzenie obejmuje dwudniową konferencję branżową na temat AI w dronach i robotyce, konkurs technologiczny dla zespołów BSP, a także wystawę i pokazy dynamiczne. REAKTO jest Partnerem wydarzenia i sponsorem nagrody w konkursie Droniada Challange w kategorii “Intruz”.

Podczas Droniady 2023 organizatorzy przygotowali bogaty program, który obejmuje kilka części:

Droniada Tech by Politechnika Śląska - Konferencja o AI w dronach i robotyce

Wydarzenie odbędzie się w dniach 1-2 czerwca w Planetarium Śląskim w Chorzowie.

Pełny plan wydarzenia: https://droniada.eu/droniada-tech-program/

W drugim dniu Konferencji (2.06) o godzinie 15:00 Wojciech Stawiarski, Prezes REAKTO przedstawi prezentację pt. “Drony w ochronie mienia” na podstawie autorskiego Systemu Szybkiego Reagowania. Ta część konferencji zapewni wgląd w możliwości i potencjał dronów w obszarze bezpieczeństwa prywatnego i publicznego.

System Szybkiego Reagowania to innowacyjne rozwiązanie, które łącząc autorskie technologie dronowe wyposażone w algorytmy AI, sieć stacji dokujących oraz dedykowane oprogramowanie umożliwia świadczenie usług ochrony na żądanie.


Droniada Challange by Łukasiewicz - konkurs technologiczny

Zespoły zgłoszone do konkursu zmierzą się w następujących konkurencjach: Demo Systemu, Sztafeta, Drzewo życia, Intruz, Rurociąg (Monitoring) oraz Fly to Rescue Challange. Wydarzenie odbędzie się w dniach 1-4 czerwca na Polach Marsowych i Lotnisku Katowice - Muchowiec. REAKTO jest sponsorem nagrody głównej w kategorii “Intruz”.

Pełny program wydarzenia: https://droniada.eu/droniada-challenge-program/

Zespoły zainteresowane udziałem w konkursie mogą wysyłać zgłoszenia do 22 maja.

Link do rejestracji: https://droniada.eu/rejestracja-zespolu/

Droniada Expo & Kids by Metropolia GZM

Zwieńczeniem tegorocznej edycji Droniady będą wystawy i pokazy dynamiczne, które odbędą się 4 czerwca na terenie Pól Marsowych w Chorzowie. Wydarzenie obejmuje m.in. dronową grę terenową, prezentację rozwiązań dronowych polskich producentów, m.in REAKTO, a także wyniki konkursu Droniada Challange.

Pokaz dynamiczny Systemu Szybkiego Reagowania zostanie zaprezentowany dwukrotnie, pierwszy odbędzie się o godzinie 13:30, a drugi o godzinie 16:45.

Pełny plan wydarzenia: https://droniada.eu/droniada-expo-kids-program/

Droniada jest organizowana przez: Instytut Mikromakro (Główny Organizator), Instytut Lotnictwa Łukasiewicz, Politechnikę Śląską,  Planetarium Śląski Park Nauki, Park Śląski oraz Aeroklub Śląski.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu!

"
"
"

Dołącz do Newslettera

Klikając "WYŚLIJ" akceptujesz Regulamin Newslettera.
Dziękujemy za dołączenie do newslettera REAKTO!
Ups! Coś poszło nie tak. Sprawdź swoje dane.