Poznaj naszą historię

REAKTO to start-up technologiczny, który zwiększy bezpieczeństwo Twojego domu i firmy. W odpowiedzi na problemy i wyzwania, z którymi mierzy się zarówno branża ochrony jak i policja, od 2020 roku grupa specjalistów z różnych dziedzin pracuje nad sprowadzeniem pomocy z… nieba.

Marzec 2020

Rodzi się pomysł...
Powstanie REAKTO wynikło z realnej potrzeby ochrony wielokrotnie niszczonego i rabowanego rodzinnego domku górskiego. Lokalizacja uniemożliwiała szybką reakcję na potencjalne zagrożenie. Kolejne włamanie, które miało miejsce w marcu zrodziło myśl - A CO GDYBY WYKORZYSTAĆ DRONA DO SZYBKIEGO DOTARCIA NA MIEJSCE?

Czerwiec 2020

Tworzymy i testujemy pierwszy prototyp drona. Weryfikuje to nasze możliwości techniczne jako zespołu i pozwala nam w pełni zrozumieć złożoność zagadnienia.

Lipiec 2020

Projekt zostaje doceniony przez Fundację Progress and Business, która wspiera innowacyjne start-upy technologiczne. Otrzymujemy dotację na doradztwo prawne i techniczne, a także rozwój biznesu i analizę rynku.

Sierpień 2020

Nawiązujemy relację z pierwszym partnerem biznesowym - Capital Security - nowoczesną i liczącą się na rynku agencją ochrony z Krakowa.

Listopad 2020

Konsultujemy projekt z kolejnymi agencjami ochrony i definiujemy minimalny produkt oraz model biznesowy.

Grudzień 2020

Rejestrujemy REAKTO Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie.

Luty 2021

Zespół REAKTO się powiększa, jest już nas ponad 10 osób. Rozpoczynamy pracę nad kolejnym prototypem bezzałogowego statku powietrznego. Projektujemy też stację dokującą, która umożliwi bezobsługową wymianę baterii naszej flocie.

Marzec 2021

Powstaje konsorcjum z WSB-NLU National Louis University. Wspólnie składamy wniosek do programu "SZAFIR" (finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju - NCBR) na kwotę 6.2 MLN złotych.

Kwiecień 2021

Dołączamy do Programu Akceleracyjnego KITS organizowanego przez Kraków Miastem Startapów we współpracy z UBS. Naszym mentorem jest CEO GetDressed - uznanej za "Forbes 25 under 25" - Agnieszka Pałka.

Maj 2021

Podpisujemy listy intencyjne dotyczące realizacji pilotażu w 2022 roku z dwoma agencjami ochrony.

Wrzesień 2021

Realizujemy kampanię informacyjną, oraz bierzemy udział w Demo Day, stanowiące zwieńczenie naszej akceleracji w KITS.

Październik 2021

Przeprowadzamy kampanię crowdfundingu udziałowego, aby pozyskać kapitał umożliwiający start pilotażu i wdrożenie usługi na rynek.

Listopad 2021

Pozytywna finalizacja kampanii crowdfundingu udziałowego na platformie Smartfunds. Pozyskaliśmy ponad 1,5 mln kapitału na dalszy rozwój.

Zarząd REAKTO

Wojciech Stawiarski
Chief executive officer
Posiada 5-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie projektowania systemów informatycznych w środowiskach o wysokiej dostępności i wysokiej wydajności. Posiada także szerokie kompetencje w obszarach zarządzania przedsiębiorstwem oraz projektami IT .
Szymon Lekstan
Chief FINANCIAL Officer
Absolwent Wyższej Szkoły Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu. Jest przedsiębiorcą z 8-letnim doświadczeniem w handlu i logistyce. Posiada doświadczenie w sektorze ubezpieczeniowym, z którym współpraca jest jednym z kluczowych elementów strategii spółki.
Bartosz Kosiński
Chief innovation officer
Absolwent AGH w Krakowie. Posiada wieloletnie doświadczenie jako animator oraz doradca kluczowy w sieci Regionalnych Ośrodków EFS, zajmując się przygotowaniem i wdrażaniem projektów innowacyjnych. Przez 8 lat pełnił funkcję Prezesa Stowarzyszenia Edukacji Pozaformalnej „Meritum”, wdrażając innowacyjne rozwiązania w zakresie edukacji cyfrowej. Od 2011 roku prowadzi działalność gospodarczą w zakresie wdrażania innowacji w przedsiębiorstwach.
Dawid Zielonka
technical director
Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu na kierunkach Inżynieria pojazdów oraz Technologia produkcji i eksploatacja systemów technicznych. Konstruktor dronów, mechatronik. Z branżą dronów nieprzerwanie związany od ponad 6 lat.
© Copyright 2021 REAKTO Sp. z o.o.