Poznaj naszą historię

REAKTO to start-up technologiczny, który zwiększy bezpieczeństwo Twojego domu i firmy. W odpowiedzi na problemy i wyzwania, z którymi mierzy się zarówno branża ochrony jak i policja, od 2020 roku grupa specjalistów z różnych dziedzin pracuje nad sprowadzeniem pomocy z… nieba.

Marzec 2020

Rodzi się pomysł...
Powstanie REAKTO wynikło z realnej potrzeby ochrony wielokrotnie niszczonego i rabowanego rodzinnego domku górskiego. Lokalizacja uniemożliwiała szybką reakcję na potencjalne zagrożenie. Kolejne włamanie, które miało miejsce w marcu zrodziło myśl - A CO GDYBY WYKORZYSTAĆ DRONA DO SZYBKIEGO DOTARCIA NA MIEJSCE?

Czerwiec 2020

Pomysł szybko przeradza się w plan, a badanie rynku i widoczne potrzeby branży ochrony dają nam do zrozumienia, że system szybkiego reagowania to innowacja, którą musimy opracować. Rozpoczynamy prace nad własną technologią - powstaje pierwszy prototyp drona oraz koncept stacji dokującej. Sprawdzamy nasze możliwości techniczne jako zespołu i analizujemy złożoność przedsięwzięcia.

Sierpień 2020

Nadszedł czas na przedstawienie pomysłu i planu osobom bezpośrednio powiązanym z branżą ochrony. Podczas rozmów z agencjami potwierdzamy nasze założenia i zapotrzebowanie na zdefiniowaną przez nas usługę oraz podejmujemy pierwsze współprace z przedsiębiorstwami, które są nią zainteresowane.

Grudzień 2020

Formalizujemy dotychczasowe działania i rejestrujemy REAKTO Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Powiększamy zespół, który liczy już ponad 10 osób. Opracowujemy kolejny prototyp drona oraz projektujemy stację dokującą.

Maj 2021

Osiągamy kolejne kamienie milowe w drodze do celu - podpisujemy listy intencyjne z dwiema agencjami ochrony, które są zainteresowane wzięciem udziału w pilotażu naszej usługi w 2022 roku.

Wrzesień 2021

Nasze dotychczasowe działania nabierają rozpędu. Rozpoczynamy pierwszą dużą kampanię crowdfundingu udziałowego na platformie SMARTFUNDS.

Listopad 2021

Zrealizowaliśmy założone cele! Dzięki szerokiej kampanii informacyjnej i promocyjnej, finalizujemy kampanię crowdfundingu udziałowego na platformie Smartfunds, pozyskując ponad 1.3 mln kapitału na dalszy rozwój.

Luty 2022

Otwieramy nową siedzibę firmy w Krakowie i tworzymy przestrzeń warsztatową do pracy dla zespołu. Umożliwi nam to realizację prac badawczo-rozwojowych i przygotowanie zaplecza do realizacji pilotażu.

Czerwiec 2022

Prowadzimy testy wewnętrzne usługi.

Wrzesień 2022

Nasz rozwój nabiera rozpędu. Podpisujemy listy intencyjne oraz umowy pilotażowe ze spółkami z branży security.  Nawiązujemy współpracę z Samorządami, co skutkuje podpisaniem listów intencyjnych z Gminą Skawina oraz Miastem Mysłowice.

Listopad 2022

Nadszedł czas zderzenia koncepcji z rzeczywistością. Rozpoczynamy realizację pierwszych testów usługi Szybkiego Reagowania w warunkach rzeczywistych wraz z Partnerskimi spółkami z branży security: Seris Konsalnet, Taurus Ochrona, Capital Security, VIP Security System oraz Sezam Ochrona.

Marzec 2023

Angażujemy się w rozwój sektora dronowego. Zostajemy powołani przez Polski Komitet Normalizacyjny na członka Komitetu Technicznego Polskiego Komitetu Normalizacyjnego nr 19 ds. Lotnictwa i Kosmonautyki.

Kwiecień 2023

Sukces rundy inwestycyjnej! Osiągnęliśmy kolejny kamień milowy pozyskując prawie 5 mln złotych na dalszy rozwój.

Maj 2023

Skalujemy zespoły technologiczne. Uruchamiamy dla nich biuro IT w Lublinie oraz centrum R&D w Starym Sączu.

Sierpień 2023

Rozpoczęliśmy II etap pilotażu we współpracy z Gminą Skawina przeprowadzając intensywne testy stacji dokującej, BSP i oprogramowania. Przygotowujemy się do komercjalizacji i pierwszych wdrożeń naszej infrastruktury.

Misja i wizja spółki

Naszym długoterminowym celem jest stworzenie autonomicznej infrastruktury dronowej (sieci stacji dokujących oraz floty dronów) wykorzystywanej kompleksowo do realizacji szerokiej gamy usług w ramach koncepcji Smart City i Przemysłu 4.0. Branża ochrony jest pierwszą, w której wdrażamy naszą usługę, jednak jesteśmy świadomi potencjału systemu, który rozwijamy - dlatego też w planach mamy skalowanie wertykalne.

Ważnym kierunkiem rozwoju spółki jest opracowanie standardu bateryjnego oraz udostępnienie sieci na zasadach Sharing Economy. Dzięki temu z naszej infrastruktury korzystać będą mogli inni producenci oraz operatorzy BSP. Tym samym ułatwiamy wprowadzenie na rynek kolejnych innowacyjnych usług dronowych.

Nasze rozwiązanie może być stosowane w wielu obszarach:

inspekcje
budowlane
monitoring
infrastruktury
krytycznej
i energetycznej
ochrona
środowiska
transport
medyczny
i specjalistyczny
Doradzają Nam
Kariera

dołącz do naszego zespołu!

Wyślij CV, daj nam znać w jakim obszarze chciałbyś się rozwijać w REAKTO i przybliż nam swoje najmocniejsze strony. Jesteśmy zawsze otwarci na utalentowane osoby, które mogłyby dołączyć do naszego zespołu. Napisz na adres: hr@reakto.eu

Dołącz do Newslettera

Klikając "WYŚLIJ" akceptujesz Regulamin Newslettera.
Dziękujemy za dołączenie do newslettera REAKTO!
Ups! Coś poszło nie tak. Sprawdź swoje dane.