system szybkiego
reagowania
Poznaj autorskie rozwiązania technologiczne stanowiące filary nowoczesnej ochrony mienia
dowiedz się więcej
SYSTEM SZYBKIEGO REAGOWANIA
INFRASTRUKTURA DO ZADAŃ SPECJALNYCH
System Szybkiego Reagowania składa się z czterech kluczowych elementów, dzięki którym możliwa staje się niemal natychmiastowa reakcja na wezwanie, zdalna identyfikacja zagrożenia i skuteczna prewencja. Jest to połączenie myśli inżynieryjnej, rozbudowanej analityki, integracji danych oraz koordynacji pracy ludzi i maszyn.
stacje dokujące
stacje dokujące

Stacje dokujące to autorskie urządzenia przemysłowe zaprojektowane i wykonane przez inżynierów REAKTO - w pełni bezobsługowe, skonstruowane z wysokiej klasy podzespołów oraz odporne na warunki atmosferyczne.

Stacje dokujące pełnią szereg istotnych funkcji, m.in. hangarują drony w przestrzeni publicznej, wymieniają oraz ładują ich baterie, a także przeprowadzają diagnostykę techniczną przed lotem. W pojedynczej stacji, w gotowości do realizacji operacji, oczekuje od kilku do kilkunastu dronów, w zależności od zapotrzebowania. Jedna stacja może obsłużyć obszar do 80 km2.

drony

Nasze autorskie bezzałogowce zostały opracowane z myślą o branży ochrony. Dzięki odpowiednio skomponowanym podzespołom i akcesoriom, mogą realizować przewidziane dla nich zadania operacyjne w niemal każdych warunkach - w dzień i w nocy, w pełnym słońcu oraz podczas deszczu.

Nasze drony są zdolne do realizacji zadań taktycznych przez 48 minut na jednej baterii. W tym czasie mogą przeprowadzić skuteczny wywiad, lub też odstraszyć intruza z chronionego obiektu przy pomocy stroboskopu i głośnika kierunkowego, a także śledzić intruza obiektywem kamery z 40x zoomem optycznym do momentu przyjazdu grupy interwencyjnej. Nasze drony posiadają autorski pakiet bateryjny, co umożliwia jego automatyczną wymianę i niemal natychmiastową gotowość do realizacji kolejnej operacji.

drony
system zarządzania lotami
system zarządzania lotami

System zarządzania lotami łączy flotę dronów oraz sieć stacji dokujących z pilotami zarządzającymi przebiegiem interwencji w Centrum Operacyjnym. System umożliwia realizację interwencji oraz nadzorowanie jej przebiegu poprzez wybór drona, zlokalizowanego najbliżej miejsca zdarzenia, nadzór jego autonomicznego lotu, rejestrację wideo operacji, czy zdalne sterowanie dronem przez pilota.

Oprogramowanie wspiera percepcję i proces decyzyjny pilota - zostało wyposażone w algorytmy automatycznej detekcji ludzkich sylwetek, unikania przeszkód i podążania za celem, a także posiada funkcję depersonalizacji wizerunku osób postronnych i informacji wrażliwych. System zarządzania przetwarza dane w czasie rzeczywistym i informuje na temat bieżącego stanu technicznego całej infrastruktury. Jest to również narzędzie do komunikacji pomiędzy pilotem REAKTO, a dyspozytorami partnerskich firm ochrony.

centrum operacyjne

Centrum operacyjne to miejsce, z którego piloci REAKTO nadzorują i koordynują pracę całej infrastruktury. Wykorzystują w tym celu zaawansowane funkcje systemu do zarządzania lotami.  Piloci pozostają w kontakcie z firmami ochrony, stale monitorując wezwania alarmowe i realizowane interwencje, a w razie potrzeby przejmują sterowanie nad dronami.

Centrum operacyjne to także ludzie, którzy dbają o bezpieczeństwo operacji lotniczych i ich zgodność z obowiązującymi przepisami.

centrum operacyjne
Technologia a prywatność

Nasz system operuje bez ingerencji w prywatność Klientów i osób postronnych. Podczas tworzenia, jak i realizacji usług polegamy na standardach Privacy by default i Privacy by design. Automatycznie depersonalizujemy materiał wideo z naszych dronów podczas przelotów w przestrzeni publicznej. Wszystkie dane, które pozyskujemy, są przechowywane i przetwarzane zgodnie z wytycznymi RODO i utrzymujemy w tej mierze najwyższe standardy. Informujemy naszych Klientów, jakiego rodzaju dane, oraz w jakim celu mogą być przez nas zbierane i przetwarzane.

Dołącz do Newslettera

Klikając "WYŚLIJ" akceptujesz Regulamin Newslettera.
Dziękujemy za dołączenie do newslettera REAKTO!
Ups! Coś poszło nie tak. Sprawdź swoje dane.