Capital Security kolejną spółką współpracującą w ramach pilotażu usługi REAKTO
9.1.2023
ARTYKUŁ

Branża ochrony w Polsce i na świecie mierzy się z wieloma wyzwaniami - postępem technologicznym w zakresie włamań, niedoborami personelu, czy dużą liczbą fałszywych alarmów na chronionych obiektach. System Szybkiego Reagowania ma być odpowiedzią na te problemy, wypełniając wąskie gardła każdorazowej interwencji. Aby jego możliwości odpowiadały na potrzeby branży security, niezbędne jest jej wsparcie w tym zakresie. Kolejną agencją ochrony, która dołączyła do naszego programu pilotażowego i wraz z nami rozwija system dronowych interwencji na żądanie, jest spółka Capital Security z Krakowa.

Kilka słów o Partnerze

Capital Security to firma zajmująca się ochroną osób i mienia w formie bezpośredniej ochrony fizycznej - stałej i doraźnej na terenie Polski. Agencja nie boi się wychodzić poza standardowe rozwiązania, wdrażając zarówno sprawdzone systemy najwyższej jakości, jak i innowacyjne produkty i usługi celem podnoszenia standardu ochrony na obiektach Klientów. Oprócz podstawowej oferty w zakresie ochrony fizycznej osób i mienia, spółka od kliku lat realizuje i mocno rozwija zaawansowane systemy monitoringu wizyjnego obiektów z dozorem patroli interwencyjnych, posiadając pod swoim stałym dozorem wizyjnym mienie należące do kilkudziesięciu klientów. Instalacja, serwis i doradztwo w zakresie systemów bezpieczeństwa takich jak: systemy alarmowe, kontrole dostępu, systemy telewizji przemysłowej, pozwalają firmie Capital Security na dostarczaniu obecnym jak i przyszłym klientom kompleksowych usług w zakresie bezpieczeństwa.

"
Oferowane przez REAKTO usługi, zarówno w formie reakcji na alarm, ale i bardziej rozszerzonej, jak loty patrolowe wydają się być idealnym rozwiązaniem zmierzającym do szybkości dotarcia na miejsce oraz weryfikacji alarmu, czy jest on prawdziwy czy fałszywy. Pozwoli to szybko zweryfikować alarm, i już w tej fazie powiadomić grupę interwencyjną oraz policję o fakcie, na przykład, dokonywania włamania, dewastacji czy wtargnięcia na teren chroniony.
Piotr Kęska
Kierownik ds. ochrony
Capital Security

Wspólne działania, obopólna korzyść

Spółki z branży ochrony, m.in. Capital Security, współpracują z nami merytorycznie już od wielu miesięcy. W ostatnim czasie umocniliśmy relacje z zainteresowanymi podmiotami i na podstawie podpisanych umów pilotażowych, zrealizowaliśmy testy usługi. Jednak pilotaż, to nie tylko testy - w ramach współpracy planowane są również dalsze konsultacje, analiza potencjału wdrożeń na określonych terenach, wdrożenie infrastruktury czy pierwsze komercyjne loty patrolowe i interwencyjne w wybranych lokalizacjach.

Fot. Testy Systemu Szybkiego Reagowania wraz z Capital Security

"
"

Dołącz do Newslettera

Klikając "WYŚLIJ" akceptujesz Regulamin Newslettera.
Dziękujemy za dołączenie do newslettera REAKTO!
Ups! Coś poszło nie tak. Sprawdź swoje dane.